Strihanie

Home | Strihanie

Čo je lepšie pre spokojného havkáča, než návšteva kaderníka? RSDC ponúka svojim klientom aj služby psieho salóna – strihanie psov, trimovanie, kúpanie i úpravy psa na výstavu. Salón je prispôsobený všetkým plemenám a veľkostiam psíkov a nachádza sa v oddelenej miestnosti, kde si môže psík nerušene vychutnať skrášľovaciu kúru a sledovať dianie vonku za oknom.

Úprava psa neplní len estetickú funkciu. Pravidelný grooming je dôležitý nie len z hľadiska výzoru, ale tak isto ovplyvňuje aj zdravotný stav psa. Dobre upravený pes je šťastný pes.

CENNÍK

Malé plemenáStredné plemenáVeľké plemená
Srihanie psov15 €20 €25 – 30 €
Trimovanie psov20 €25 – 30 €záleží od náročnosti
Kúpanie psa10 €10 €15 €

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o srsti a koži psov

Pri tomto ochorení nedochádza k dostatočnej ventilácii kože. Predispozíciu majú dlhosrsté plemená s bohatým osrstením, avšak výnimkou nie sú ani krátkosrsté plemená. Komplikujúcim faktorom je neudržiavaná (nevyčesaná a splstnatená) srsť. V prípade zistenia ochorenia ihneď navštívte svojho veterinárneho lekára, nakoľko sa proces rýchlo rozširuje do okolia. Prevenciou je pravidelná starostlivosť o srsť (odstránenie splstnatenej srsti, pravidelné vyčesávanie, vetranie srsti pomocou preriedenia).

Ak je však vonkajšia vrstva kože psa poškodená (prostredie s vysokou vlhkosťou, narušené pH, atď.), vytvára priaznivé prostredie pre rast choroboplodných zárodkov. V prípade podráždenej či zapálenej kože môže dôjsť k vzniku bakteriálnej infekcie, čo vyvoláva psíkovi nepríjemné svrbenie. Nehovoriac o zápachu, ktorý spôsobujú rôzne druhy baktérií. Opäť platí, že prevenciou je pravidelná starostlivosť o srsť.

Česaním a kefovaním zbavíme psa odumretej podsady a vypĺznutej krycej srsti, pričom masírovaním kože podporujeme tvorbu novej srsti. Pri dlhosrstých plemenách je potrebné dbať na dôkladné vyčesávanie, pretože často na pohľad vyčesaný pes skrýva v srsti chumáče (odumretá zamotaná srsť), ktoré zachytávajú nečistoty. Poraďte sa s odborníkom, ako správne česať svojho psíka a aké pomôcky na to použiť.

Pri trimovaní dochádza k vytrhávaniu odumretej srsti v celej dĺžke pomocou trimovacieho noža či prstov, čím je podporovaný fyziologický rast novej srsti. Trimovanie zrelej srsti nie je pre psa bolestivé a stará sa o zdravú pokožku. Je však potrebné vedieť rozoznať, kedy je srsť dozretá a je teda nutné ju trimovať. Ak  nie je srsť dosť zrelá, je ťažšie ju vytrhať, čo vo veľkej miere spôsobuje podráždenú pokožku psa. Drsnosrsté plemená sa nestrihajú, pretože pri tomto procese krycia srsť stráca ochrannú funkciu, farby strácajú svoju sýtosť a blednú a odumreté korienky môžu spôsobiť zápal folikulov (vlasových vačkov). V prípade, ak nemáte s trimovaním skúsenosti, obráťte sa na salón, v ktorom pracuje odborník na trimovanie psov.

  • Nepoužívajte šampóny pre ľudí. Pes má iné pH ako človek a používaním nevhodných šampónov mu môžete narušiť kondíciu pokožky a srsti.
  • Nekúpte psa príliš často. Tým sa srsť psa zbavuje prirodzenej mastnoty, ktorá chráni psa voči vlhkosti.

V prípade, ak si sami netrúfate na úpravu vášho miláčika, neváhajte nás kontaktovať! V našom salóne používame len profesionálnu kozmetiku. Nakoľko každý psík má iné nároky, poradíme vám v oblasti prípravkov a pomôcok, ktoré sú vhodné na ošetrovanie a úpravu srsti vášho psa.

Objednajte svojho psíka na strihanie

vyplnením nasledovného objednávkového formulára a my vám zavoláme.
    [recaptcha]