FITNESS & WELLNESS

Home | FITNESS & WELLNESS

Simulátory pre psov sú neuveriteľne populárne po celom svete!

Bežecké pásy pre psov Fit Fur Life používajú veterinári, chovatelia psov, ktorí pripravujú svojich domácich miláčikov na výstavy – inými slovami, využívajú ich profesionáli aj bežní majitelia, ktorí sa snažia vytvoriť optimálne podmienky pre komplexný rozvoj psích svalov, udržiavať ich fyzickú formu, alebo urýchliť rehabilitáciu psov po úrazoch či operáciách. Posilňovne Fit Fur Life sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Posilňovne sú založené na rozsiahlom výskume a konzultácií s poprednými veterinárnymi lekármi a profesionálnymi chovateľmi. Bežecké pásy Fit Fur Life sú považované za najbezpečnejšie cvičebné zariadenia na trhu a zlepšujú stav psa po každom tréningu v období rekonvalescencie po úrazoch a operáciách. Predstavujeme vám inovatívny, high-tech a bezpečný bežecký pás Fit Fur Life, ktorý nemá na svete obdobu.

DogFitness

Mobilný životný štýl je základom dobrého zdravia, najmä v moderných podmienkach života. Fitness tréning pomáha riešiť rad problémov spojených ako s fyzickou, tak aj s psychickou kondíciou zvieraťa. Fyzická aktivita má pozitívny vplyv na zviera, a to:

1. Urýchľuje metabolizmus

2. Zvyšuje objem pľúc, čím sa zvyšuje koncentrácia kyslíka v krvi

3. Znižuje riziko tráviacich problémov a ďalších chronických ochorení

4. Zvyšuje svalový tonus, ich hmotnosť a výkonnosť, celkovo odolnosť organizmu

5. Minimalizuje problémové psie správanie, ako napríklad neprimerané štekanie, hyperaktivita, okusovanie, cyklické pohyby, znížená pozornosť.

Dôvodom pre využitie psieho fitnessu môže byť príprava na výstavy, odstránenie a úprava vonkajších nedostatkov, príprava na športové súťaže, príprava sáňových a závodných psov, ako aj zlepšenie zdravotného stavu psa. Naši špecialisti nastavia individuálny program tréningu pre každého psa. Psí fitness sa používa pri rehabilitácii, obezite, dysplázii, chrbticových ochoreniach, po úrazoch, po operácii kĺbov, kostí a pri zotavení po dlhšej imobilizácii (odpočinku).

Bežecký pás

Správne fungovanie akéhokoľvek organizmu a ochrana zdravia si vyžaduje istú dávku fyzickej aktivity. Beh a chôdza je jeden z najjednoduchších, prirodzených a zároveň užitočných cvičení. Bežecký pás pôsobí ako simulátor pre dynamické aeróbne cvičenie.

Tréningový režim je stanovovaný individuálne. Dĺžka tréningu, počet cvičení, rýchlostný limit, vzdialenosť, rýchlosť, sklon trate – bude závisieť na celkovej úrovni fyzickej kondície psa a cieľov, ktoré chce majiteľ dosiahnúť. Účel tréningu na bežiacom páse:

1. Všeobecný fyzický vývoj zvieraťa

2. Udržiavanie optimálnej fyzickej formy psa

3. Rozvoj a stabilizácia pohybov výstavných psov

4. Korekcia pohybových nedostatkov (v spojení s ostatnými cvičeniami) – tendencia pomalej chôdze, nevyvážené kroky, skrátené kroky, slabé zadné končatiny.

5. Rozvoj koordinácie pohybov v kluse a počas chôdze

6. Tréning pre športové a pracovné psy.

7. Zotavenie po úrazoch a operáciách (v období rekonvalescencie) – Na príkaz lekára, keď ešte nie je možná dlhá prechádzka, ale je potrebný pohyb

8. Odstránenie emocionálneho stresu, nastavenie aktivity pri problémovom správaní

PRAVIDLÁ PRE FITNESS & WELLNESS:

1. Pred vstupom do bazéna sa treba vždy prezuť! (obuť návlečky na topánky, sú hneď pri vchode)

2. Pes musí mať ostrihané pazúre!

3. Sučka nesmie hárať!

4. hodín pred tréningom, nesmie pes jesť!

5. Trénovať v bazéne môže iba tréner!

6. Fitness može obsluhovať iba tréner!

Cenník

SlužbyNáklady na 1 tréning hodina/€Permanentka 10 vstupov
Tréning na bežiacom páse (1 pes)1 pes / 1 hodina = 15 eur 1 pes / 30 min = 10 eur10 vstupov / 1 hodina = 135 eur 10 vstupov / 30 min = 90 eur
Aktivita v bazéne pre psov (1 pes)1 pes / 1 hodina (umývanie a sušenie) 1 pes / do 15 kg = 20 eur 1 pes od 15-30 kg = 25 eur 1 pes od 30 kg = 30 eur10 vstupov do 15 kg = 180 eur 10 vstupov od 15-30 kg = 225 eur 10 vstupov od 30 kg = 270 eur
Fitness (Individuálne lekcie s inštruktorom)1 pes / 1 hodina do 20 kg = 25 eur od 20 kg = 30 eur10 vstupov do 20 kg = 225 eur od 20 kg = 270 eur
SlužbyNáklady na 1 tréning hodina/€Permanentka 10 vstupov

Objednajte sa na Fitness